Napędy do bram Opole

Brama wjazdowa i garażowa to niezbędne elementy niemal każdej nieruchomości. Dwoma najpopularniejszymi rozwiązaniami wśród bram wjazdowych są modele dwuskrzydłowe oraz przesuwne. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku ręczne otwieranie bram jest mało komfortowe, szczególnie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, czy mocny wiatr. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi napęd do bramy, który pozwoli na zautomatyzowanie całego procesu, zapewniając użytkownikowi wygodę oraz oraz komfort użytkowania.

Napędy do bram – wygoda użytkowania oraz możliwość połączenia z inteligentnym domem

Napędy do bram przestały już być luksusem – zyskują coraz większe grono użytkowników, cechując się przystępnymi cenami. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko wysoki komfort (nie trzeba wysiadać z samochodu aby zamknąć lub otworzyć bramę), ale zwiększa także bezpieczeństwo (uniemożliwia złodziejowi kradzież samochodu, podczas otwierania lub zamykania bramy przez właściciela). Bramy wjazdowe wyposażone w napęd są także bardzo przydatnym rozwiązaniem w przypadku działek z wjazdem znajdującym się przy ruchliwej ulicy – dzięki napędowi, można otworzyć bramę podczas zbliżania się do wjazdu na posesję, unikając tym samym blokowania ruchu.

Napędy do bram - katalogi

ZOBACZ KATALOGI

Automatyka bram – jak dobrać odpowiedni napęd do rodzaju bramy?

Niezwykle istotna kwestia to dobór automatyki odpowiedniej do typu bramy. W ofercie Eltor, znajduje się:

  • automatyka do bram garażowych,
  • automatyka do bram wjazdowych przesuwnych,
  • automatyka do bram wjazdowych skrzydłowych.

Przez stale zwiększającą się popularność, częstą usługą jest montaż osprzętu takiego jak automatyka do bram. Opole nie stanowi tu wyjątku i usługa ta realizowana jest przez wiele firm. Warto jednak zdecydować się na usługi przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem, rzetelnego i terminowego. Firma Eltor spełnia wszystkie te wymagania, oferując doradztwo, montaż oraz serwis napędów do bram w Opolu popularnych producentów, takich jak Somfy, Novoferm czy FAAC. 

Napędy do bram przesuwnych Opole
Napędy do bram przesuwnych
Napędy do bram skrzydłowych
Napędy do bram garażowych

Automatyka do bram Opole – doradztwo, montaż i serwis automatyki dla domu oraz przemysłu

Firma Eltor ma w swojej ofercie nie tylko montowanie siłowników i napędów, ale także wstępną konsultację, preferencyjną sprzedaż oraz bezproblemową dostawę i serwis na terenie Opola. Eltor umożliwia przeprowadzenie wszystkich etapów montażu – od pomysłu, po nadzór nad poprawnym działaniem. Profesjonaliści z przedsiębiorstwa Eltor doradzą jakie siłowniki i napęd dobrać, zaoferują wycenę dopasowaną do budżetu Klienta, przywiozą automatykę na miejsce oraz dokonają profesjonalnego montażu. Po wykonaniu usługi, liczyć można na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Firma Eltor proponuje rozwiązania automatyki bram w Opolu zarówno właścicielom domów, jak również przedsiębiorcom pragnącym zamontować napęd w halach przemysłowych czy zakładach produkcyjnych.

Posiadając bramę z napędem, otwieramy sobie również furtkę do sparowania jej z inteligentnym domem. Rozwiązanie takie ma wiele zalet:

  • bramę wjazdową oraz garażową zaprogramować można tak, aby otwierała się ona podczas zbliżania się auta do domu (niektóre samochody posiadają taką opcję w wyposażeniu. Alternatywnie brama może otwierać się po wykryciu zbliżającego się smartfona, który znajduje się w aucie),
  • po otwarciu bramy wjazdowej, w inteligentnym domu może otworzyć się także brama garażowa oraz włączyć się może oświetlenie ułatwiające wjazd i dojście do domu,
  • bramę wjazdową można podczas nieobecności otworzyć zdalnie gościom, robotnikom czy inkasentom chcącym odczytać wartości liczników,
  • po oddaleniu się od nieruchomości, można sprawdzić zdalnie czy brama wjazdowa i garażowa zostały poprawnie zamkniętę.

Automatyka do bram garażowych

W skład zestawu wchodzi siłownik, który wyposażony jest w szynę oraz wózek pociągowy (z napędem na pasek zębaty lub napędem łańcuchowym). Zdalne sterowanie zamykaniem i otwieraniem bramy odbywa się z wykorzystaniem odbiorników radiowych zintegrowanych z centralą sterującą. Sterowanie bramą może być również realizowane przy pomocy przycisków naściennych, bezprzewodowej klawiatury kodowej czy włącznika kluczykowego.

Automatyka do bram wjazdowych przesuwnych

Nie wszystkie bramy przesuwne mogą być zautomatyzowane – zależy to głównie od solidności zamontowanej bramy. Po wykonaniu oceny konstrukcji przez fachowców, należy dopasować odpowiedni siłownik, dostosowany do długości, ciężaru i oporów toczenia bramy wjazdowej.

Automatyka do bram wjazdowych skrzydłowych

W ofercie firmy Eltor, znajduje się wiele urządzeń pozwalających zautomatyzować bramy skrzydłowe. Najpopularniejsze rozwiązanie to siłowniki śrubowe, które można zastosować niemal we wszystkich bramach (wyjątkiem są bramy skrzydłowe umieszczone na słupkach o dużym przekroju poprzecznym). Jeżeli brama osadzona jest na murowanym, dużym słupku, warto zastosować siłownik z przegubowo-łamanym ramieniem. Ostatni rodzaj siłownika to siłownik podziemny, częściowo ukryty pod ziemią. Rozwiązanie to stosowane jest w przypadku, gdy Klientowi zależy na zachowaniu niezmienionej estetyki otoczenia.