ELTOR

ul. Kępska 2A, Opole

  • 900 - 1700
  • 900 - 1300

OKNA MS EVOLUTION (okna pasywne)


Okna MS Evolution Pasywne to okna do domów pasywnych. Zbudowane z niemieckich, 6 – komorowych profili SALAMANDER w klasie A o szerokości aż 92 mm z uszczelką środkową. MS Evolution Pasywne są najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem w naszej ofercie. Charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami termicznymi, które pozwalają na montaż tych okien w budynkach pasywnych. Bardzo wysoka izolacja cieplna została osiągnięta w oparciu o nowatorskie wzmocnienia termiczne SteelPUR®. Jest to technologia, która otrzymała prestiżowy certyfikat niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej (ift Rosenheim) dopuszczający do montażu w domach pasywnych. Wzmocnienia termiczne SteelPUR® nadają oknom MSevolution Pasywnym nie tylko pasywne parametry termiczne, ale także większą sztywność i wytrzymałość. Dodatkowym atutem technicznym pasywnych okien MS Evolution jest ich wysoka sztywność oraz ponadprzeciętna wytrzymałość. Dzięki wyposażeniu w potrójne szyby SUPERtermo 0,5 W/m²K oraz nowoczesne ramki międzyszybowe CHROMATECH Ultra, produkt ten może pochwalić się nieosiągalnymi przez konkurencję parametrami. Nasi klienci wybierając okna pasywne MS Evolution mają pewność, że produkt ten spełni surowe normy, a zarazem będzie elegancki i funkcjonalny.

OKNA MS EVOLUTION [82]


Okna MS Evolution [82] zbudowane są z niemieckich 6 – komorowych profili SALAMANDER w klasie A i szerokości 82 mm o zaokrąglonym kształcie z trzema uszczelkami w ramie. Produkt ten łączy kilka bardzo ważnych cech, jakimi są wysoka izolacja cieplna, wysoka izolacja dźwiękowa oraz nowoczesny wygląd. Okna te można określić jako produkt klasy premium, przeznaczony dla klientów ceniących zarówno ciepło jak i ciszę. Zastosowanie potrójnych szyb SUPERtermo o współczynniku 0,5 W/m²K gwarantuje zachowanie ciepła w domu przy jednoczesnym przepuszczaniu większej ilości światła do wnętrza budynku. Efekt ten uzyskany jest dzięki zastosowaniu nowoczesnego szkła z jasną powłoką termiczną. W tym modelu okien stopień przepuszczalności światła wynosi aż 74%, a poziom przepuszczalności energii słonecznej do wewnątrz to aż 54%. Okna MS Evolution [82] wyposażone są w pakiet komfortowych okuć i pakiet bezpieczeństwa z trzema zaczepami antywłamaniowymi oraz klamkę METZ z zabezpieczeniem Secustic. Nasi klienci mogą wybrać spośród ponad czterdziestu rodzajów oklein okien, dopasowując tym samym ich wygląd według swoich potrzeb.

OKNA MSLINE+


Okna Msline+ produkowane są w oparciu o 6 – komorowy profil o szerokości 82 mm marki Salamander. Produkt ten można zamówić zarówno w opcji standardowej z wkładem dwuszybowym (Ug=1,0 W/m²K), jak również w wersji z wkładem trzyszybowym SUPERtermo (0,5 W/m²K). Okna Msline+ z wkładem SUPERtermo posiadają bardzo wysokie parametry w zakresie izolacji cieplnej, zbliżając się pod tym względem do kategorii okien pasywnych. Kolejną opcją jest wersja MD, czyli zastosowanie trzeciej uszczelki środkowej wewnątrz ramy i słupka, dzięki czemu parametry w zakresie izolacji ciepła i dźwięku ulegają dodatkowej poprawie.
Okna MSline+ wyposażone są w pakiet komfortowych okuć i pakiet bezpieczeństwa z trzema zaczepami antywłamaniowymi oraz klamkę METZ z zabezpieczeniem. Okna są dostępne w bogatej gamie oklein, nie tylko drewnopodobnych, ale także najnowszej generacji folii wyglądających jak np. szczotkowane aluminium. Potwierdzeniem atrakcyjności okien Msline+ jest otrzymanie nagrody „TOPTEN OKNA 2015” za najbardziej efektywne okna 2015 roku w Polsce. Najwyższa klasa energetyczna tego modelu okien została potwierdzona przez niemiecki Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim.

OKNA WOODLOOK+ PCV


Okna Woodlook+ to okna o tradycyjnej stylistyce okien drewnianych, lecz cechujące się wysokimi parametrami i zaletami okien PCV. Nowatorskie łączenie ram i skrzydeł oraz rozbudowana paleta oklein drewnopodobnych o bardzo wysokiej jakości sprawia, że okno PCV wygląda jak drewniane. Okno Woodlook+ zbudowane jest w oparciu o sześciokomorowy profil PCV produkcji niemieckiej marki Salamander o szerokości 82mm. Okna w wersji z uszczelką środkową (MD) dzięki zastosowaniu potrójnej szyby SUPERtermo 0,5 W/m²K i ciepłych kolorowych ramek CHROMATECH ultra (wyposażenie opcjonalne), zbliżają się parametrami termicznymi do okien pasywnych. Wybierając ten model okna możecie Państwo liczyć na nowoczesny produkt zdecydowanie przewyższający obecne normy budowlane w zakresie izolacji termicznej, przy jednoczesnym zachowaniu wyglądu typowego okna drewnianego. Istnieje także możliwość zamówienia opcji dodatkowych, takich jak: okucia antywłamaniowe w stopniach bezpieczeństwa RC-1 oraz RC-2, ukryte kontaktrony dla systemu alarmu domowego, rolety sterowane za pomocą fal radiowych, ciepły niski próg wykonany z aluminium oraz szyby antywłamaniowe.

OKNA TYTANOWEtermo PCV


Okna TYTANOWEtermo PCV to model łączący w sobie wyjątkową estetykę z zachowaniem najwyższych parametrów termicznych. Okna wyróżniają się zaokrąglonym obustronnie kształtem profilu i wyjątkowymi cechami technicznymi. Ten model okien wyróżnia się także wyjątkowymi parametrami w zakresie ochrony antywłamaniowej, dzięki czemu pozytywnie wpływa na jakość i komfort życia domowników. Budowa okna TYTANOWEGOtermo oparta jest o unikalne zaokrąglone skrzydło o szerokości 88mm produkcji niemieckiej (Salamander). Aby spełnić najwyższe standardy w zakresie izolacji ciepła okna te wyposażone są w potrójną szybę SUPERtermo, która osiąga parametry przenikania ciepła 0,5 W/m²K. Dodatkowo w oknie tym można zastosować nowoczesną technologię SteelPUR®, czyli opatentowane wzmocnienia termiczne oraz ramki CHROMATECH ultra, czyli technologię ciepłych kolorowych ramek. Wygląd okna można dowolnie dopasować do potrzeb klienta w oparciu o paletę trzydziestu oklein. Standardowo okna TYTANOWEtermo wyposażone są w pakiet komfortowych okuć i istnieje możliwość rozszerzenia ich o okucia antywłamaniowe z certyfikatem bezpieczeństwa w klasie RC-1 i RC-2.

OKNA MSLINE PCV


Okna Msline produkowane są w zgodzie z najnowszymi technologiami, to uniwersalny i najbardziej rozbudowany produkt w 20-letniej historii firmy. Okna MSline produkowane są z niemieckich profili PVC Salamander w klasie A o szerokości 73 mm. Istnieje możliwości dowolnej konfiguracji w zakresie koloru ramy okiennej, linii skrzydeł, szprosów oraz klamek. Dzięki dostosowaniu się do indywidualnych potrzeb klienta okna nabiera wyjątkowego charakteru oraz idealnie się prezentuje. Okna te są najpopularniejszym produktem w naszej ofercie zarówno z uwagi na fakt możliwości dopasowania wyglądu, jak i dopasowania parametrów z zakresu izolacji termicznej i tłumienia hałasu. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wyboru systemu skrzydeł: płaskich, półzlicowanych oraz tarasowych, jak również dodatków takich jak pakiet bezpieczeństwa z klamką z kluczykiem.
W standardzie okna Msline PCV wyposażone są w ciepłe ramki MS, które w porównaniu do standardowych ramek aluminiowych wykazują pięciokrotnie polepszoną izolacyjność cieplną. Wygodne okucia marki MACO, które zapobiegają zatrzaśnięciu uchylonego skrzydła przez przeciąg, zapewniają mikrowentylację oraz są wyposażone w mechanizm automatycznego domykania skrzydła pozytywnie wpływając na użytkowanie okna.

OKNA N.ERGO PCV


Okna PCV N.ergo to ekonomiczny produkt w naszej ofercie, cechujący się solidną i nowoczesną konstrukcją przy zachowaniu niskiej ceny. Model ten pasuje swym wyglądem do większości budynków dzięki swej klasycznej płaskiej lub opływowej konstrukcji skrzydła. Podstawą konstrukcji jest niemiecki profil Salamander o szerokości 73mm. Przy tworzeniu tego modelu producent okna zwrócił szczególną uwagę na stosunek ceny do cech użytkowych. Produkt ten nosi miano ekonomicznego, lecz zastosowane w nim technologie takie jak pięciokomorowe profile oraz szyby SUPERtermo z ciepłymi ramkami pozwalają na konkurowanie pod względem parametrów z wieloma oknami klasy premium innych producentów. Okna te można rozbudować o wiele opcji dodatkowych takich jaki klamka antywłamaniowa, rolety kompaktowe sterowane radiem, moskitiery, nawietrzniki mechaniczne, szyby antywłamaniowe, szyby bezpieczne oraz szyby ornamentowe.

DRZWI TARASOWE PCV


Drzwi tarasowe wykonane z PCV to tradycyjny produkt, który jest idealnym uzupełnieniem wszystkich modeli oferowanych przez nas okien. W odróżnieniu od standardowego okna balkonowego drzwi tarasowe wyposażone są w klamkę patentową oraz szeroki profil skrzydła. Klient może również wybrać między wersją jedno i dwuskrzydłową. Proponujemy także opcję wykonania niskiego ciepłego progu o wysokości 20mm, dzięki czemu drzwi tarasowe nabierają dodatkowej funkcjonalności. W wersji standardowej skrzydło drzwi otwierane jest do wewnątrz, natomiast oferujemy w ramach opcji dodatkowej możliwość otwierania skrzydła na zewnątrz. Takie rozwiązanie powala na oszczędność miejsca w salonie. Proponowane przez nas drzwi tarasowe PCV mają możliwość dowolnego rozszerzenia o naświetla boczne oraz górne, zarówno w wersji stałej jak i otwieranej. Warto wspomnieć, że produkt ten jest w pełni kompatybilny z każdą linią oferowanych przez nas okien i występuje w wersjach opartych o profile Salamander zarówno pięcio- jak i sześciokomorowych.

DRZWI TARASOWE PATIO PSK – uchylno-przesuwne


Patio PSK to doskonałe połączenia zalet drzwi balkonowych z rewelacyjnym mechanizmem przesuwania i uchylania skrzydła. Umożliwiają efektywniejsze zagospodarowanie przestrzeni mieszkania, dając jednocześnie znacznie większe przeszklenie. Dzięki rozwiązaniu opartemu o drzwi uchylno-przesuwne uzyskać można niezwykle funkcjonalne przejście z salonu do ogrodu. Drzwi te zbudowane są z niemieckich profili Salamander o klasie energetycznej A. Chcąc zachować jak najlepsze parametry termoizolacyjne można wyposażyć ten model drzwi w szyby SUPERtermo. Drzwi te są w pełni kompatybilne z następującymi modelami okien: MS Evolution, TYTANOWEtermo, Wood Look, oraz Msline.
Drzwi tarasowe Patio PSK charakteryzują się dużymi możliwościami w zakresie ich zastosowania. Dzięki nowoczesnemu systemowi okuć PSK200Z istnieje możliwość otwierania i zamykania skrzydła o wadze do 200 kg bez użycia siły, dzięki czemu codzienne użytkowanie jest bardzo wygodne. Istnieje możliwość zabudowy tego modelu drzwi uchylno-przesuwnych do wysokości 2,5 m oraz szerokości 3,5 m.

DRZWI TARASOWE PATIO HST – przesuwne


Patio HST to olbrzymie, przeszklone konstrukcje, otwierające nasz dom na ogród, las czy panoramę miasta. System jezdny po torze równoległym do części stałej umożliwia otwarcie dużego ciężkiego skrzydła. Pozwala to na uzyskanie maksymalnych przestrzeni otwarcia domu na zewnątrz. W odróżnieniu od podobnych rozwiązań drzwi HST umożliwiają łatwe i niewymagające wysiłku przesuwanie skrzydła, które ważny nawet 300 kg. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych mechanizmów okuć niemieckiej firmy SIEGIENIA-AUBI. Z uwagi na swą budowę skrzydło drzwi HST w zamkniętej pozycji stanowi barierę zarówno pod względem ewentualnych włamań, jak również przed wiatrem i deszczem. Standardowe wyposażenie obejmuje niski ciepły próg o wysokości 19mm, wzmocnienia w ramie, zasuwnicę czteropunktową z mikrowentylacją oraz szybę jednokomorową (1,0 W/m²K). W ramach wyposażenia dodatkowego można drzwi HST wyposażyć w szybę dwukomorową SUPERtermo (0,5 W/m²K), ciepłe kolorowe ramki CHROMATECHultra oraz szyby antywłamaniowe.