Refleksole Opole

Refleksole pod wieloma względami wyróżniają się wśród osłon okiennych. To specjalny rodzaj rolety ekranowej, którą można zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia Jak są zbudowane, gdzie można ich używać?

Czym są refleksole i gdzie się sprawdzają?

Refleksole Opole to przede wszystkim specjalny rodzaj rolety ekranowej, którą można zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz danego pomieszczenia. Warto dodać, że tworzą one równą, płaską powierzchnię na danej powierzchni okna, skutecznie zaciemniając i kryjąc. Szczególnie polecane są do pomieszczeń, w których regulacja temperatury jest utrudniona. Tego rodzaju produkty między innymi stosowane są w dużych przeszklonych pomieszczeniach, które w słoneczne lato potrafią szybko nagrzać wnętrze. Idealne do budynków biurowych, a także tych nowoczesnych domów z dużymi oknami oraz przeszklonymi ścianami.

Warto dodać, że refleksole to grupa żaluzji tekstylnych jako pionowa osłona przeciwsłoneczna. Instalacja ich może być wewnętrzna lub zewnętrzna. Konstrukcja rolety wykonana jest z profili ekstrudowanych aluminium. Refleksole mogą być sterowane w sposób ręczny lub elektryczny.

Refleksole - ulotki

ZOBACZ KATALOGI

Refleksole czy żaluzje zewnętrzne – jakiego wyboru dokonać?

Refleksole to ten sam rodzaj produktu, niezależnie od tego, czy użyjesz nazwy rolety refleksyjne, czy ekranowe. Czyli rolety zewnętrzne, których tkanina jest odporna na wszelkie zmiany pogodowe. Specjalną tkaniną użytą do wykonania tego rodzaju produktu jest włókno szklane lub włókno poliestrowe pokryte warstwą PVC. Dzięki swoim właściwościom tkanina jest przede wszystkim odporna zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury, w tym promienie UV.

Zewnętrzne rolety ekranowe (odblaskowe) mogą być również użyte jako zasłony okienne, czy też stosowane na pergolach. Ten rodzaj rolet doskonale sprawdza się zarówno w przypadku małych, jak i dużych rozmiarów. Maksymalna szerokość – 6m x maksymalna wysokość 5m.

Właściwości tkaniny gwarantują komfort wizualny wnętrza- z jednej strony nie zaciemniają, ale z drugiej hamują przenikanie silnego światła słonecznego. Tutaj przy wyborze tkaniny, warto zapoznać się ze współczynnikami przysłony: 0%, 1%, 3%, 4%. Im niższy współczynnik przysłony, tym mniej światła wpada do środka.

W przeciwieństwie do rolet aluminiowych zamknięte refleksy nie zaciemniają całkowicie wnętrz, a także nie ograniczają przepływu powietrza przez otwarte okna. Rolety zrobione są ze specjalnych tkanin. Blokują światło słoneczne, ale są wystarczająco przezroczyste, aby umożliwić kontakt wzrokowy z otoczeniem. Tekstylna osłona nie odbija promieni słonecznych, co w ten sposób gwarantuje komfort wizualny.

Releksole tekstylne
Refleksole zewnętrzne
Refleksole tarasowe
Refleksole na tarasie

​Montaż refleksoli w Opolu – trwałość, elegancja i nowoczesny styl

Montaż refleksoli należy rozważyć już na etapie projektowania budynku. W związku z tym można dopasować kolor refleksoli do swojej elewacji, a także zaplanować sposób sterowania nimi. Każda refleksola jest zbudowana przede wszystkim ze specjalnej kasety do montażu podtynkowego lub też kasety do montażu fasadowego lub wnękowego. Refleksole Opole są sterowane za pomocą elektrycznych lub ręcznych prowadnic.

Ten rodzaj żaluzji tekstylnych idealnie będzie nadawał się do dużych przeszkleń, które eksponują całe pomieszczenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jednak w mniejszych powierzchniach, gdzie okna wychodzą na południe, ten typ rolet sprawdzi się również dobrze. Refleksole doskonale poprawiają komfort cieplny biur, a także budynków użyteczności publicznej, które w zależności od trendu są w całości lub też częściowo wykonane ze szkła. Warto podkreślić, ze montaż rolety typu refleksole zmniejsza koszty klimatyzacji i umożliwia komfortowe użytkowanie. Poza budownictwem wielkopowierzchniowym produkt może być stosowane w domach jednorodzinnych, zwłaszcza w budynkach energooszczędnych i pasywnych, ponieważ pomaga on ograniczyć straty ciepła. Refleksole można montować oprócz okien, balkonów i drzwi tarasowych, także na werandach, alkowach, altanach czy też pergolach.

Automatyzacja refleksoli oraz inteligentne rozwiązania do sterowania

Istnieją refleksole, które są sterowane manualne, ale popularne ostatnio są refleksole elektryczne sterowane pilotem lub też włącznikiem. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele można podłączyć do systemów inteligentnego domu, a także co najważniejsze zautomatyzować ich działanie dla jeszcze większego komfortu. W zasadzie członkowie rodziny, pracownicy czy też użytkownicy wnętrz nie będą mieli problemu z obsługą tego rodzaju sprzętu.

Pełna automatyzacja refleksoli pozwala na optymalizację ustawień urządzenia zgodnie z naszymi potrzebami. W związku z tym tego typu rolety można montować pojedynczo lub też w grupach bez wpływu na komfort użytkowania, a także sterowania. Dlatego też kluczową cechą maksymalizującą użyteczność refleksoli jest ich automatyzacja, co sprzyja efektywności użytkowania przez cały czas.

Innowacyjne rozwiązanie ochrony przeciwsłonecznej dla budynków o dużych przeszkleniach stanowią właśnie refleksole – Opole jako duże miasto wojewódzkie nie stanowi tutaj wyjątku. Są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Regulują temperaturę do optymalnego poziomu i blokują 98% promieni UV.