Fasady Aluminiowe Opole

Fasady aluminiowe gwarantują nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim funkcjonalny wygląd budynków. Charakteryzuje je trwałość, a także odporność na działanie czynników zewnętrznych. Wyróżniają się również łatwością w konserwacji. 

​Jak zbudowane są fasady aluminiowe?

Fasady aluminiowe (nazywane również ścianami osłonowymi) tworzą elewacje budynków. Fasady tego rodzaju są skonstruowane z bardzo lekkich ścian osłonowych wykonanych z profili aluminiowych oraz szkła. Z tego powodu fasady te często nazywane są aluminiowo-szklanymi. Warto dodać, że profile, z których się je tworzy, muszą być wzmocnione od wewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć stabilną i mocną konstrukcję. Zbudowana w ten sposób fasada charakteryzuje się wysokim współczynnikiem izolacyjności termicznej. Oznacza to, że budynek będzie zapewniał odpowiednią ciepłotę przed zimnem. Należy również wspomnieć, że fasady ze względu na swój nowoczesny wygląd pełnią także funkcje reprezentacyjne. Ciekawostką jest, że systemy fasadowe występują w różnych kolorach dzięki możliwości malowania profili na dowolny kolor.

Okna - katalogi

ZOBACZ KATALOGI

Zalety fasad aluminiowych

Fasady aluminiowe charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością. Aluminium jest bardzo plastycznym materiałem, a co za tym idzie — podatnym na obróbkę. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie z niego wielu kształtów i form. Takie rozwiązanie umożliwia wykonanie wyrobów dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Aluminium to produkt, który wyróżnia także łatwość czyszczenia. Jest odporny zarówno na korozję, jak i szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. To odpowiada z kolei za pozytywne wrażenia wizualne domów, czy budynków użyteczności publicznej. Fasady wykonane z aluminium są jednym z elementów współczesnej architektury.

Charakteryzują się nowoczesnym designem, który gwarantuje jednolity, a także ekskluzywny wygląd wspomnianych wcześniej obiektów. Rozwiązanie to z roku na rok zyskuje na popularności. Dzięki zastosowaniu fasad aluminiowo-szklanych możliwe jest uzyskanie przeszklonej ściany, która świetnie sprawdzi się jako oświetlenie pomieszczeń. Oprócz tego stworzy niepowtarzalny panoramiczny widok. Wymieniając zalety fasad aluminiowych, warto wspomnieć również o bardzo dobrej izolacji budynków. Takie rozwiązanie minimalizuje straty ciepła, co z kolei przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji. 

Fasady aluminiowe w biurowcu
Nowoczesna fasada aluminiowa
Fasada aluminiowa w nowym apartamentowcu
Fasada aluminiowa w biurowcu nowego typu

​Gdzie najczęściej stosuje się fasady aluminiowe?

Fasady aluminiowe występują w różnorodnych projektach architektonicznych. Mogą, np. stanowić jeden z elementów elewacji w formie przeszklonej ściany frontowej, bocznej lub tylnej. W przypadku domów jednorodzinnych fasady znajdują swoje zastosowanie w postaci przeszklonych ścian, które przylegają do ogrodu. Właściciele mogą również zdecydować się na zupełnie przeciwne rozwiązanie. Jakie dokładnie? Fasady mogą stanowić całość elewacji, jak to ma miejsce w przypadku budynków architektury industrialnej, czy komercyjnej. Wśród nich można wyróżnić przeszklone ściany biurowców, a także centrów handlowych. Tzw. szklane domy równie często spotykane są w architekturze mieszkalnej — zarówno we wspomnianych już domach jednorodzinnych, jak i apartamentowcach. Fasady swoje zastosowanie znajdują także w obiektach użyteczności publicznej, do których należą banki, hotele, urzędy, czy hale sportowe. 

​Producent fasad aluminiowych Opole — doradztwo, sprzedaż, montaż

Oferowane przez nas fasady aluminiowe dostępne na terenie miasta Opole, są wytrzymałe oraz solidne. Oprócz tego posiadają bardzo dobrą izolację termiczną. Nasi Klienci mogą wybierać spośród wielu kolorów konstrukcji zawartych w bogatej palecie RAL. Na każdym etapie pracy oferujemy Państwu doradztwo, a także wsparcie techniczne. Służymy pomocą zarówno podczas tworzenia projektu, wykonywania pomiarów, czy produkcji, jak i w trakcie montażu.
Realizując projekty poszczególnych fasad, sprawujemy nadzór już od samego początku inwestycji. Podchodzimy indywidualnie do każdego Klienta, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować się do zleconych wytycznych, co pozwoli nam wdrożyć odpowiednie systemy. Dostępne u nas fasady aluminiowe dostępne w miejscowości Opole są przede wszystkim wysokojakościowe oraz estetycznie wykonane. Zdajemy sobie sprawę, że kwestie techniczne są równie ważne, co względy wizualne. Z tego powodu dokładamy wszelkich starań, aby produkty znajdujące się w naszej ofercie spełniały wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem fasad aluminiowych, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy pełen profesjonalizm oraz doradztwo na jak najwyższym poziomie. Odpowiemy na nurtujące Państwa pytania, a także rozwiejemy wszelkie wątpliwości.