Okna Opole

Wybór stolarki okiennej musi być bardzo dobrze przemyślany, ponieważ okna pełnią bardzo ważną rolę w budynku – przede wszystkim izolują od hałasu, wiatru, zapewniają poczucie prywatności i odpowiednie natężenie światła z zewnątrz. Wiele firm w Opolu świadczy kompleksowe usługi – produkuje i montuje okna w budynkach, a specjaliści zajmują się ich serwisem i okresowymi regulacjami.

​Okna PVC znane także jako okna PCV lub okna plastikowe

Okna PCV to najczęściej wybierany współcześnie model. Są one wykonane z tworzywa sztucznego – polichlorku winylu, który jest niezawodny i bardzo wytrzymały. Okna PCV trudno jest zarysować, wygiąć i nie zmieniają swojego koloru nawet po długim czasie użytkowania. Ich dużą zaletą jest maksymalny dostęp do światła dziennego. Doskonale izolują budynek pod względem termicznym i akustycznym, dzięki bardzo dobrej szczelności oszczędzają energię grzewczą, co jest bardzo ważne zimą. Okna plastikowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji, łatwo jest je utrzymać w czystości i nie trzeba się nawet martwić o ich częstą konserwację.

Okna - katalogi

ZOBACZ KATALOGI

Dostawca okien Opole – okna na wymiar wedle Twoich potrzeb

Jeżeli chcemy zamówić idealne okna do naszego domu, warto zapoznać się z ofertą producenta okien. Podczas ich wyboru warto wiedzieć, że muszą być oznaczone znakiem budowlanym B lub oznakowaniem CE – bez tego w ogóle nie mogą mieć zastosowania w budownictwie. Oprócz tego, muszą obowiązkowo posiadać kartę wyrobu, w którym są wymienione wszystkie deklarowane przez producenta właściwości okna. Podczas wizyty u producenta warto poprosić o zademonstrowanie działania różnych okuć i innowacji, które zapewnią bezproblemowe użytkowanie okien. Powinniśmy się także zastanowić nad ich wielkością – duże okna wyglądają bardzo elegancko i dostarczają dużą ilość światła, ale mogą sprawiać dyskomfort domownikom. Okna na wymiar będą doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy idealnie dobrać wielkość przeszklenia w każdym pokoju. Coraz popularniejsze stają się duże okna z widokiem na ogród, ale aby idealnie pasowały do wielkości ściany, konieczne jest zrobienie pomiarów.

Okna aluminiowe Opole - trójkątne
Nowoczesne okna w Opolu
Okna PVC - antracytowe
Okna PVC ze szprosami

​Okna drewniane i drewniano-aluminiowe

Drewniane okna robią wrażenie szczególnie pod względem wizualnym. Będą idealne dla zwolenników klasyki oraz dla osób ceniących sobie wykorzystanie naturalnych surowców. Profile drewniane dobrej jakości są bardzo wytrzymałe i reprezentacyjne, ale wiąże się to z większą ceną niż przy pozostałych modelach okien. Drewniane okna przy odpowiednim dbaniu i konserwacji mogą służyć nam bardzo długo – nawet około 100 lat. Istnieje także innowacyjne rozwiązanie – połączenie drewna i aluminiowej nakładki, dzięki czemu okna są bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych – drewno jest wrażliwe na wilgoć i odbarwienia, a aluminium zabezpieczy je przed promieniami UV i deszczem. Nie wymagają one pracochłonnej konserwacji oraz są łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe przeżyły swoje wzloty i upadki na rynku sprzedażowym. Mają dość zimny, biurowy wygląd, który wielu konsumentom nie pasował do estetyki domów jednorodzinnych. Wraz z upływem czasu zyskały jednak na popularności, ponieważ profile aluminiowe cechuje najwyższa stabilność wśród materiałów stosowanych do produkcji okien. Są one wytrzymałe, lekkie, odporne na warunki atmosferyczne oraz mogą mieć rozmaite kształty. Ma to jednak swoją cenę – są one najdroższe z wszystkich modeli. Wraz ze wzrostem popularności stylu nowoczesnego, gdzie dominują proste formy, bardzo zyskały na popularności. Ramy okien aluminiowych mogą być tak wąskie, że prawie ich nie widać, co dodaje budowli wyjątkowego charakteru. Nasza oferta stolarki aluminiowej zawiera wiele ciekawych propozycji nowoczesnych okien.

​Montaż i wymiana okien w Opolu

Montaż okien jest równie istotny jak ich dobry wybór, ponieważ decyduje o efekcie finalnym wyglądu domu a także o ich przyszłej funkcjonalności. Dobrze dobrane i zamontowane okna decydują o tym, jak będzie wyglądała elewacja budynku a także w jaki sposób będzie wpadało do niego światło. Nawet najlepszy model okien nie będzie się sprawdzał, jeśli zamontuje się je w nieodpowiedni sposób i będą nieszczelne. W Opolu jest wiele firm zajmujących się montażem i wymianą okien. Specjaliści doskonale wiedzą jakich błędów nie popełniać oraz sprawnie przeprowadzą wszystkie niezbędne czynności.

Niestety, czasem zdarza się, że okna muszą zostać wymienione – najczęściej występuje to po okresie gwarancji na solarkę okienną określaną przez producenta. Czas, po jakim trzeba wymienić okna zależy od właściwości i wytrzymałości danego modelu. Jeżeli okna stały się nieszczelne, widoczne są uszkodzenia w stolarce okiennej, przez okna ucieka ciepło, przedostają się hałasy lub materiał, z którego zostały wykonane uległ zniszczeniu – warto wymienić okna na nowe. W tym celu można zgłosić się do firmy zajmującej się serwisem okien w Opolu.

Serwis okien w Opolu – naprawy i regulacje okresowe

Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu i odpowiadają za komfortowe mieszkanie, więc w przypadku usterek warto zainwestować w pomoc fachowca. Serwis okien w Opolu oferuje pomoc w wymianie klamek, osłonek, zawiasów, uszczelek, silikonu, regulacji okuć oraz zajmie się profesjonalnym malowaniem okien drewnianych. Najczęściej awarii ulegają okucia, czyli elementy ruchome. Przez lata mają one kontakt z pyłem i muszą wytrzymać siłę tarcia podczas otwierania i zamykania, w wyniku czego ulegają zużyciu. Bardzo często uszkodzeniu ulegają także pakiety szybowe – wymiana uszkodzonych zestawów szybowych wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej i sprzętu. Nie powinniśmy więc sami brać się za naprawę, ponieważ może to wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Gdy okno przestaje działać, czasami wystarczy wykonać regulację okresową. Wbrew pozorom nie jest ona łatwa, jak może się wydawać. Warto powierzyć ją profesjonalnej firmie, która została przeszkolona w tym zakresie przez producenta systemu okuć. Serwisanci wykonują regulacje bardzo często, więc szybko i sprawnie pozbędą się problemu.